Apple Silicon Destekli MacBook Bilgisayarlar Geliyor – İşte İlk Detaylar
Apple Silicon Destekli MacBook Bilgisayarlar Geliyor - İşte İlk Detaylar
Bilgisayar

Apple Silicon Destekli MacBook Bilgisayarlar Geliyor – İşte İlk Detaylar

Birkaç hafta önce Apple, “One More Thing” etkinliğinde 5nm M1 yongasına sahip yeni nesil Macbook bilgisayalarını piyasaya sürdü. Son rapora göre Cupertino devi, 2021’in ikinci yarısında Apple Silicon destekli MacBook modelleri yayınlamayı planlıyor.

Raporda ayrıca yaklaşan MacBook modellerinin yeni bir tasarıma sahip olacağı belirtiliyor ancak bunların hangi modeller olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Apple Silicon destekli serisinde mini LED ekranlı 7 ürüne sahip olduğu söyleniyor.

Apple Silicon Destekli Apple Ürünleri

  • 12,9 inç ‌iPad Pro‌
  • 27 inç iMac Pro
  • 14,1 inç MacBook Pro
  • 16 inç ‌MacBook Pro
  • 10,2 inç ‌‌iPad‌‌
  • 7,9 inç ‌‌‌iPad‌‌‌ mini

Öte yandan raporlar, yeni iPad Air’e olan talebin beklenenden daha iyi olduğunu ortaya çıkardı. Yaklaşan iPad’lerin Mini-LED arka aydınlatma ve 5G desteğine sahip olacağı ve bunun da daha çok kullanıcı getireceğine inanılıyor.

Ayrıca bkz: Apple MacBook Air 13 inç 2020 Fiyatı ve Özellikleri

Apple’ın LCP (sıvı kristal polimer) yumuşak gövde teknolojisi için Çinli üretici Jialianyi ile sözleşme yaptı. Bu durumun şirketin çeşitli Apple ürünleri için tedarik zincirinin bir parçası haline getirmesi bekleniyor.

Ayrıca rapor, 2021’in ikinci yarısında düşük fiyatlı bir iPad’in ve ilk yarısında üçüncü nesil AirPod’ların piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Bu AirPod’lar, AirPods Pro’ya benzer şekilde daha kısa gövdeye ve değiştirilebilir kulak uçlarına sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir