Tarih:Aralık 2, 2023

Apple ARM Destekli MacBook Pro 2021’de Geliyor

Apple ARM Destekli MacBook Pro 2021'de Geliyor

Apple yeni ARM destekli MacBook Pro bilgisayarını 2021’de çıkacak. Bunu endüstrinin analisti Ming-Chi Kuo ileri sürdü. Ona göre 2021 yılına kadar Apple’ın MacBook’larında ve Mac’lerinde Intel’i terk edecek. Bunun yerine Cupertino şirketinin yeni ARM destekli MacBook ve iMac modelleri 2020 veya 2021’in ilk çeyreğinde Intel’in yerine geçecek.

Kuo’ya göre, yeni ARM destekli MacBook Pro, hem tasarım hem de form faktöründe mevcut Intel 13.3 inç ‌MacBook Pro‌ ile benzer olacak. Şaka bir yana ünlü analist, Apple’ın ARM destekli cihazları yayınlandığında mevcut Intel 13.3 inç ‌MacBook Pro‌’nun üretimini kalıcı olarak durduracağına inanıyor.

Kuo ayrıca önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde, teknoloji devinin tüm Mac’lerini yalnızca Apple tarafından geliştirilen ARM işlemcilerini kullanacak. En azından bu şekilde planladığını ve bunun şirkete tüm bilgi işlem ürünlerinin üretimi üzerinde uçtan uca kontrol sağlayacağını belirtti.

ARM tabanlı iMac’a gelince Kuo, varışının nihayet masaüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir form faktörü sağlayacağını söylüyor. Bu, on yıla yakın bir süredir önemli bir tasarım güncellemesi görmemiş bir ürün.

Kuo, yeni iMac’in 24 inçlik bir ekrana sahip olacağını da belirtti. 2020’nin üçüncü çeyreğinde tanıtılması beklenen mevcut Intel tabanlı iMac’in planlı bir yenilemesini takip edeceğini söyledi. Ek olarak, Kuo, Apple’ın 2021’in ilk yarısında mini LED ekranlı başka bir MacBook modelini tanıtacak. 2021’in ikinci yarısında revize edilmiş bir form faktörü ile belirtilmemiş bir ARM tabanlı MacBook modeli üreteceğine inanıyor.

 

Kaynak: MacRumors

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir