Tarih:Haziran 16, 2024

Apple AR Gözlükleri Hakkında Her Şey

Apple AR Gözlükleri Hakkında Her Şey

Apple AR gözlükleri ya da Apple artırılmış gerçeklik gözlükleri özellikleri, çıkış tarihi ve söylentileri şimdilik ne alemde. Apple AR ve sanal gerçeklik (VR) alanında iddialı bir yarışmacı oldu. Cupertino devi şimdiye kadar birkaç AR patenti aldı. Çok sayıda söylenti, Apple’ın artırılmış gerçeklik kulaklığı ve artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalıştığını ileri sürdü.

Söylentilere göre Apple Artırılmış Gerçeklik gözlükleri şık bir tasarıma sahip olması ve HUD’lara (Head-Up Displays) sahip iki lensle gelmesi bekleniyor. Ayrıca kullanıcılar jestlerin yardımıyla kullanabilecekler. İşte Apple AR Gözlüklerinin ve bununla ilgili tüm söylentilerin tam bir özeti.

Ming-Chi Kuo (güvenilir bir Apple analisti), Apple’ın AR Gözlüklerini iPhone’lar için bir aksesuar olarak sunacağını söyledi. Çünkü işlemlerin çoğu iPhone’un kendisinde yapılacak. Apple Artırılmış Gerçeklik gözlüklerine eşlik eden lensler için yükseltme seçenekleri olacak.

Apple AR Gözlükleri Hakkında Söylentiler

Bu günlerde en güvenilir Apple kaynaklarından biri olan Jon Prosser, Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri hakkında bir video yayınladı. Apple’ın gerçekten artırılmış gerçeklik ürünü üzerinde çalıştığı daha belirgin hale geldi.

Apple AR Gözlükleri Çıkış Tarihi

Apple AR Gözlükleri hakkındaki söylentiler ilk olarak Apple’ın giyilebilir AR cihazı için bazı patentler aldığı 2015 ve 2017’de ortaya çıktı. 2017 yılında Bloomberg, Apple’ın AR Gözlüklerini 2020’de tanıtacağını bildiren bir rapor yayınladı.

2019’da Apple analisti Ming-Chi Kuo, Bloomberg’in zaman çizelgesini, Apple’ın 2019’un dördüncü çeyreğinde veya 2020’nin başında AR Gözlüklerinin seri üretimine başlayacağını belirtti.

Apple AR Gözlükleri Hakkında Her Şey

Jon Prosser, videosunda Apple’ın bu yıl iPhone 12 ile birlikte Apple Ar gözlüklerini piyasaya süreceğini söyledi.

Bununla birlikte, 2020’de dünya Coronavirus’dan muzdarip olan Ming-Chi Kuo, Apple AR Gözlükleri için zaman çizelgesini revize etti. Ona göre Apple, Apple AR Gözlüklerinin piyasaya sürülmesini 2022’ye ertelendi.

Apple AR Gözlük Tasarımı Nasıl Olacak

Apple, artırılmış gerçeklik gözlükleri için bir patent aldığından beri, Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüklerinin tasarımı hakkında birkaç söylenti var.

Prosser tarafından görülen prototip göz önüne alındığında, Apple AR Gözlüklerinin RayBan tasarımlarına benzeyebileceği öne sürüldü.

Apple AR Gözlükleri Hakkında Her Şey

“adjustable opacity system”, “Ayarlanabilir opaklık sistemi” başlıklı patente göre Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri fotokromatik lenslere sahip olabilir. Basit bir ifadeyle, lensler civardaki güneş ışığına bağlı olarak daha açık veya daha koyu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir