Tarih:Mayıs 25, 2024

Apk Dosyası Nasıl Düzenlenir ve Nasıl Açılır

Apk Dosyası Nasıl Düzenlenir ve Nasıl Açılır?

Apk dosyası nasıl düzenlenir? Düzenleme ve açma yöntemleri nasıldır? Bunun için bir rehber bulmak istiyorsanız, Apsisx.Com sizler için küçük bir resimli anlatımlar içeren rehber hazılardı.

APK veya açılımı Android Package Kit ‘in uygulamaları yüklemek için Android akıllı telefonlarda kullanılan bir dosya biçimi olduğunu söyleyebiliriz. Tıpkı exe ve dmg dosyalarının Windows PC ve Mac için olduğu gibi, APK dosyaları da kullanıcıların çeşitli yazılımlar yüklemelerine izin veriyor.

Kullanıcılar uygulamaları genellikle Google Play Store’dan yüklediklerinden, APK dosyalarını indirmeleri gerekmez. Ancak APK dosyalarını düzenlemek için bir yol arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Burada herhangi bir uygulamanın APK’sini Google Play Store’dan cihazlarınıza yüklemek zorunda kalmadan nasıl düzenleyeceğinizi belirttik.

Apk Dosyası ile Neler Yapılabilir

Uygulamalar veya hatta oyunlar için APK dosyalarını ayıklayabilirsiniz, böylece onları cihazınıza veya PC’nize kaydedebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duymanız durumunda her zaman onlar için bir yedeğin olacaktır.

Apk Dosyası Nasıl Düzenlenir ve Nasıl Açılır?

Bir APK’ye sahip olmak, uygulamaları başka bir telefona veya aktif bir internet bağlantısı olmayan tabletlere aktarmak için de faydalı olabilir. Sadece APK’yı paylaşmak, uygulamaları indirmek ve yüklemek için gereken bir hesap veya kimlik oluşturmak zorunda kalmadan uygulamayı yüklemelerine izin verir.

Bazen, Google Play Store uygulamasının beğenmediğiniz uygulamanın güncellenmemiş sürümüne sahip olabilir. Ayrıca uygulama artık Google Play Store’da mevcut değilse, yine de indirip kurabilirsiniz. APK’ye sahip olmak, karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun olmadan uygulamayı yüklemenize yardımcı olabilir. Apk dosyası nasıl düzenlenir adlı makalemizin devamında bunu göreceksiniz.

APK Dosyası Nasıl Açılır?

  1. İlk olarak Apk Çıkarıcı uygulamasını indirin. Ücretsiz olarak Play Store üzerinden yükleyebilirsiniz.
  2. Kurulum tamamlandığında uygulamayı açın. Birkaç saniye sonra cihazınızdaki yüklü tüm uygulamaların ve servislerin listesini gösterecektir.

Apk Dosyası Nasıl Düzenlenir ve Nasıl Açılır?

  1. Şimdi, kurulu olan herhangi bir uygulamanın APK’sini çıkartmak için yapmanız gereken şey uygulamaya tıklamak. Herhangi birisini seçebilirsiniz. Örnek olarak Hesap Makinesi uygulamasını kullandık. 
  1. Bir uygulamaya dokunup basılı tutarak ve ardından istediğiniz uygulamaları işaretleyerek aynı anda birden fazla uygulama seçebilirsiniz. Uygulamaları seçtikten sonra APK’lerini kaydetmek için üstteki indirme simgesine dokunabilirsiniz.

Apk Dosyası Nasıl Düzenlenir ve Nasıl Açılır?

  1. Çıkarılan Apk dosyasının yerini öğrenmek için  sağ üst köşedeki dikey üç noktaya dokunun ve ardından Ayarlar’ı seçin.

Apk Dosyası Nasıl Düzenlenir ve Nasıl Açılır?

Burada, APK’lerin kaydedildiği yeri görebilirsiniz. Ayrıca değiştirmeniz de mümkün. Apk dosyası nasıl düzenlenir sorusunun cevabı işte bu kadar.

Daha fazla ipucu için Nasıl Yapılır sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir