Tarih:Haziran 16, 2024

Android 11 Beta 3 Yayınlandı – İşte Özellikleri

Android 11 Beta 3 Yayınlandı - İşte Özellikleri

Google bugün Android 11 beta 3 sürümünü yayınladı. Buna ek olarak yeni Android 11 çıkış tarihi de her an onaylanabilir. İşler yolunda giderse Google, son Android 11 genel sürümünü Eylül başında, hatta 8 Eylül’de yayınlayacak.

Ancak teknoloji devi Coronavirüs sayesinde işleri zamanında yetiştiremeyecek gibi görünüyor. Bu yılki Google I/O etkinliğini iptal etmekten Android 11’in ilk beta sürümünün yayınlanmasını geciktirmeye, Pixel 4a’nın piyasaya sürülmesinin gecikmeye kadar, Google için zorlu bir yolculuk oldu.

Bu tür zorluklara karşın, Android 11 çıkış tarihi ile işlemlerin yol haritası umarız yolunda gidebilir.

Android 11 Beta 3 Yayınlandı - İşte Özellikleri

Android 11 beta 3 ile Gelen Yenilikler Neler

Herkese açık tanıtım etkinliği  oldukça yakın olduğundan, Beta 3 sürümünde küçük değişikliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Çoğunlukla birkaç düzeltme ve optimizasyon içermesi bekleniyor. Her ne kadar küçük gözükse de oldukça önemli düzeltmeler olarak ön plana çıkıyorlar.

Örneğin kişi izleme uygulamaları için kullanılan Android 11’de Exposure Notifications System, artık kullanıcıların cihazın konum ayarlarını etkinleştirmesine gerek kalmadan çalışabilir. Bu, geliştiricilerin bu uygulamaların gizliliği nasıl ele aldığına ilişkin endişelerini çözecektir.

Bunun dışında, Android 11’de yeni bir Paskalya yumurtası var. Kanranı döndürdükten sonra altta, kedi emojisi ortaya çıkıyor.

Yeni güç menüsü ile ilgili olarak, güç düğmesi artık en sağda ve dokunulduğunda tam ekran bir menü ortaya çıkıyor. Bunun dışında elbette birkaç hata düzeltmesi ve diğer küçük iyileştirmeler var.

Google Beta programında çok fazla değişiklik yok, yani Android 11 Beta’lar hala yalnızca Google Pixel serisinde (Pixel 1 hariç) ve bir avuç başka cihazda mevcut.

Android 11 beta 3 sistem görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir