Tarih:Mayıs 25, 2024

Xiaomi Mi 10T Pro DxOMark Sonuçları Yayınlandı

Xiaomi'nin 108 megapikselli telefonu Xiaomi Mi 10T Pro'nun DxOMark sonuçları oldukça ilginç....

Xiaomi Mi 10T Pro DxOMark Sonuçları Yayınlandı

Xiaomi Mi 10T Pro 5G, DxOMark’ın kamera testlerinden geçti. Xiaomi Mi 10T Pro 5G DxOMark sonucu 118 puan olarak belirlendi. Xiaomi, Eylül 2020’de Mi 10T Pro 5G’yi piyasaya sürdü. Arkada, 108 megapiksel birincil kamera ile birlikte 13 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 5 megapiksel makro sensör ile üçlü kamera kurulumu ile geldi.

Buna karşılık Xiaomi Mi 10T Pro, fotoğraf bölümünde 121 puan, Zoom’da 61 puan ve videolarda 110 puan aldı. İlk olarak fotoğraflara odaklanan DxOMark, cihazı hem dış mekan hem de iç mekan çekimlerinde doğru pozlama ve dinamik aralık olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte kamera, sınırlı dinamik aralık ve HDR fotoğraflarda görülebilen güçlü gölgelenme ile düşük ışık senaryolarında biraz sıkıntı çekti. DxOMark ayrıca gece çekimleri sırasında ultra geniş açılı çekimlerde düşük ayrıntılar ve yüksek gürültü seviyeleri kaydetti.

Xiaomi Mi 10T Pro DxOMark Sonuçları Yayınlandı

Video bölümünde ise Xiaomi Mi 10T Pro, dış mekan ve iç mekan kayıtlarında doğru pozlama sağlayan videolarda yüksek ayrıntılara ulaşır. Ayrıca, videolardaki sabitlemenin de en etkili olduğu görüldü. Ancak cihazda düşük ışıklı videolarda gözle görülür kusurlar ve video çekerken gece sahnelerinde tutarsızlıklar vardı.

Genel olarak, birincil kamera iyi performans gösterdi. Yüksek kaliteli videolar ve fotoğraflar sunuyor. Yakınlaştırma ve performansı orta sınıf kategorilerindeki diğer telefonlarla eşleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir