Tarih:Mayıs 25, 2024

Riot Games Stüdyosundan Yeni Adım! Riot Client Nedir?

Riot Client ile League of Legends Legends of Runeterra ve Valorant gibi Riot oyunlarını artık tek bir girişle kullanabileceksiniz...

Riot Games Stüdyosundan Yeni Adım! Riot Client Nedir?

Riot Client nedir? Ne gibi özellikler sunuyor? Riot Games, tüm oyunlarını tek bir çatı altında sunan oyun stüdyolarının arasına katıldı. Daha kısaca anlatırsak, Steam benzeri bir durum artık söz konusu. Stüdyo, hayranlara yakında ‘Riot Client‘ı yayınlayacağının sözünü verdi. Açıklamara göre yeni kullanıcı arayüzü, oyuncuların tüm oyunlara tek bir çatı altında erişmesini sağlayacak.

Basın açıklamasında Riot Games, yeni İstemcinin 20 Eylül’den itibaren kısa bir süre içinde kullanıma sunulacağını belirtti. Yeni kullanıcı arayüzü, Riot Games’in “League of Legends“, “Legends of Runeterra” ve “Valorant” oyunlarını tek bir istemcide toplayacak.

Riot Client Nedir

Yeni istemciye değinmeden önce, Riot Games’in zaten oyun istemcileri var. Ancak her oyun için ayrı bir oyun istemcisi var. Ancak yeni kullanıcı arayüzü, tüm oyunlarınızı Riot ile merkezileştirmeyi hedefliyor.

Basitçe söylemek gerekirse, yeni Riot İstemcisi tüm oyunlarınız için merkezi bir sistem görevi görecek. Bu, her oyunu oynamaya devam ederken birden fazla istemcide oturum açma zahmetinden sizi kurtaracak ve kullanıcıların tüm oyunları için oturum açma bilgilerini yalnızca bir kez girmelerine olanak tanıyacaktır. Ayrıca, merkezi bir sunucu ile oyunları indirmek ve yüklemek çok kolay olacak.

Yeni Riot İstemcisini tanıtmak oyun kitaplığınızı sıralamak için iyi bir haber olsa da, bir soru ortaya çıkıyor: Farklı oyunlar için eski oyun istemcilerinin yerini alacak mı? Kısa cevap, hayır, olmayacak. Yeni kullanıcı arayüzü eski istemcilere benzeyecek, oyuna özel istemcilerin görünümleri değişmeyecek.

Tüm Valorant oyuncuları için, Valorant için hile önleme yazılımı yalnızca Valorant yüklenirken bilgisayara eklenecektir. Vanguard, yeni kullanıcı arayüzünün bir parçası değil. Riot’a göre, oyuncuların yeni kullanıcı arayüzünü manuel olarak kurmasına gerek yok ve yeni istemci bilgisayarınızda daha fazla yer kaplamayacak.

Piyasaya sürülme 20 Eylül’de başlarken, 4 Ekim’de küresel bir sunum olması bekliniyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir