Tarih:Haziran 16, 2024

Microsoft Surface Pro 8 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Microsoft'un 2'si1 arada konsepti ile oluşturulan Surface Pro bilgisayarlarının son üyesi Microsoft Surface Pro 8'in yapılandırma seçenekleri netlik kazanmaya başladı...

Microsoft Surface Pro 8 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Microsoft Surface Pro 8 gelecek yılın başlarında piyasaya sürülecek. Yeni Surface Pro 8 özellikleri bakımından önceki modele göre bazı farklılıkları içerek. Kısacası fiziksel olarak Surface Pro 7‘ye benzeyeceği bilinse de, şirket temel modelinin özelliklerini bozuyor olabilir.

Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core işlemcilere ve hatta AMD Renoir platformuna sahip Surface Pro 8’in raporları bir süredir gündemde. Bununla birlikte, Microsoft’un nihayet yaklaşmakta olan dizüstü bilgisayarla ele aldığı yükseltme işlemci ve ram bazında oluyor.

Temel modelin Core i3 işlemci ve yalnızca 4 GB RAM ile gelmesi biraz sorun doğuracak. Çünkü çoğu akıllı telefonla birlikte gelen yapılandırmadan daha azdır. Ancak yeni bir WindowsLatest raporuna göre, şirket Surface Pro 8’i en az 8 GB RAM ile gelceği iddia edildi.

Microsoft Surface Pro 8 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Şu anda Surface Pro 7, temel modelde yalnızca 4 GB RAM ile Core i5 ve Core i7 işlemcilerle geldi. Bununla birlikte, rapor ayrıca 4GB modelinin hala mevcut olabileceğini öne sürüyor. Başka bir deyişle, Core i3’ün 8GB varyantı, üst sürüm ile karşılaştırıldığında ücretli bir yükseltme olabilir. Kısacası;

Microsoft Surface Pro 8 Yapılandırma Seçenekleri

  • Core i3, 4GB RAM, 128GB SSD / Core i3, 8GB RAM, 128GB SSD.
  • Core i5, 8GB RAM, 128GB SSD veya 256GB SSD.
  • Core i7, 16 GB RAM ve 256 GB SSD, 512 GB SSD veya 1TB SSD depolama.

Ne yazık ki, bu hala doğrulanmamış bir haber, bu yüzden şimdilik bu haberi baz almamak gerekiyor. Şu anda Surface Pro 8’in Ocak 2021’de piyasaya sürülüp sürülmeyeceği de bilinmiyor. Bu nedenle yakında daha fazla ayrıntı öğrenebiliriz.

Kaynak: WindowsLatest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir