Tarih:Mayıs 25, 2024

LG Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor

LG, sürekli zarara uğrayan cep telefonu departmanını, Vietnam holdingi VinGroup'a bildirdi...

LG Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor

Kısa bir süre önce Güney Kore merkezli LG‘nin yakında akıllı telefon pazarından çekileceği gündeme gelmişti. LG CEO’su çalışanlara şirketin seçenekleri aradığını ve tüm olasılıklara açık olduğunu doğrulayan bir dahili not gönderdi.

Şimdi ise şirketin akıllı telefon departmanı için potansiyel alıcılarla görüşmelerde bulunduğu ortaya çıktı. En son bilgilere göre, Vietnam holdingi VinGroup’un LG akıllı telefon işinin alıcısı olma ihtimali var.

Raporda VinGroup‘un LG’nin akıllı telefon departmanını satın almak için cazip bir teklif sunduğundan bahsediliyor. Normalde Samsung ve OPPO’dan sonra Vietnam’daki en büyük üçüncü telefon üreticisi LG idi.

Ancak akıllı telefon işini canlandırmak için birkaç farklı şey denedi. Ortaya çıkan sonuç ise tüm çabalarının boşa gittiği yönünde. 23 çeyrektir üst üste zarara uğradı ve bu dönemde 4,2 milyar doların üzerinde işletme zararının olduğu bildirdi.

Ayrıca bkz: Snapdragon 865 Plus Destekli En İyi 7 Telefon

Son zamanlarda şirket şimdi benzersiz cihazlar sunarak kendisini farklılaştırmayı seçti. Kısa süre önce, daha kolay çoklu görev için birincil ekrana yatay olarak yerleştirilebilen ikincil bir ekranla birlikte gelen LG Wing’i piyasaya sürdü. Şirketin yapım aşamasında başka bir benzersiz cihazı da var – LG Rollable.

Anlaşma gerçekleşirse LG, BlackBerry ve HTC gibi düşmüş akıllı telefon markalarının listesine katılacak.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir