Tarih:Haziran 16, 2024

Internet Explorer 11 Yayından Kaldırıldı

Internet Explorer 11 Yayından Kaldırıldı

Microsoft Teams, 30 Kasım itibariyle Internet Explorer 11 (IE 11) üzerinde çalışmayı durduruyor. Şirket, Microsoft 365 uygulamalarının ve hizmetlerinin Ağustos ayında artık Internet Explorer 11’i desteklemeyeceğini duyurmuştu. Eski Internet Explorer’ın yerini yeni Microsoft Edge alacak.

Edge, Microsoft 365 uygulamalarını destekleyecek. Üstelik şirket bunun daha iyi, daha yenilikçi çevrimiçi deneyimler sağlayacağını iddia ediyor. Ağustos ayında Microsoft, Microsoft 365 uygulama ve hizmetlerinin Ağustos 2021’e kadar Internet Explorer 11’i desteklemeyi bırakacağını duyurdu. Tarayıcı için desteği bırakan ilk uygulama, şirketin video konferans uygulaması olan Microsoft Teams’tir.

Şirketin 17 Ağustos blog gönderisine göre, Teams 30 Kasım’dan itibaren IE 11’i desteklemeyi bırakacak. Ancak Microsoft Edge, Teams’i destekleyecek ve tarayıcı, Outlook, Teams, SharePoint ve daha fazlası gibi günlük araç setleri ile birlikte gelecek.

Internet Explorer 11 Yayından Kaldırıldı

Ayrıca önümüzdeki yıl 9 Mart’tan itibaren, Microsoft Edge Legacy olarak bilinen eski Microsoft Edge desteği sona erecek. İlk olarak yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürülen Microsoft Edge, Chromium açık kaynak motorunda yeniden oluşturuldu ve şimdi Windows 10 sürüm 20H2 ve üstü ile önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Bu yeni Edge tarayıcısı nedeniyle, Microsoft Edge Legacy desteği sona erecek ve herhangi bir güvenlik güncellemesi almayacaktır. Uzun lafın kısası artık Internet Explorer en yeni Microsoft Edge tarayıcının gelmesi ile sistemden çıkacak.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir