Tarih:Mayıs 25, 2024

Apple’dan Sonra Xiaomi de Şarj Cihazını Kutudan Çıkarıyor

Akıllı telefon üreticileri çevresel faktörlerin arkasına sığınarak, şarj cihazlarını kutudan kaldırmaya başladı. Artık sadece bir kablo ve telefon kutunun içinde yer alacak...

Apple'dan Sonra Xiaomi de Şarj Cihazını Kutudan Çıkarıyor

Söylentilerin ardından Xiaomi CEO’su Lei Jun, önümüzdeki hafta tanıtılacak Xiaomi Mi 11’in şarj cihazı olmadan satılacak olduğunu dile getirdi. Bu nedenle telefonla birlikte yalnızca USB Type-C şarj kablosuyla geleceğini doğruladı.

CEO, amaçlarının çevreyi korumak olduğunu söyledi. Kutuda şarj cihazı bulunmadığından kutunun kalınlığı daha az olacakmış. CEO, bu kararın anlaşılamayacağını hatta eleştirilebileceğini çok iyi bildiğini sözlerine ekledi.

Apple, iPhone 12 serisinde hem güç adaptörünü hem de EarPod’ları kutusundan çıkardı ve bu hamlenin çevresel hedeflerine ulaşmak olduğunu söyledi.

Peki yeni Xiaomi Mi 11 hangi özelliklere sahip olacak derseniz, hemen kısaca bakalım. Xiaomi geçtiğimiz günlerde telefonun Corning Gorilla Glass Victus koruması, Harman Kardon ses deneyimi, Wi-Fi 6E desteği ve daha birçok özelliğinin olacağını doğruladı.

Apple'dan Sonra Xiaomi de Şarj Cihazını Kutudan Çıkarıyor

Mi 11, Snapdragon 888 5G 5nm Mobil Platformdan güç alan ilk telefon olacak. QHD Plus kavisli ekrana, 108MP ana kameraya ve daha fazlasına sahip Mi 11 Pro ile delikli bir AMOLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. 28 Aralık’ta resmi hale geldiğinde tüm özellikleri ve fiyatı açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir