Tarih:Aralık 2, 2023

Apple iPad Mini Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

En iyi Chromebook'lardan 3 kat, en üst düzey Android tabletlerden 6 kat daha hızlı olduğu iddia edilen Apple iPad Mini tanıtıldı...

Apple iPad Mini Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Muhtemelen Apple‘ın bu yıl ki etkinliğinde çıkması hiç umulmayan cihazı, Apple iPad Mini idi. Şirket yıllardır hiç bi şekilde güncelleme ve yenileme yapmamıştı. Ancak nihayet iPad Mini’yi iPhone 13 lansman etkinliğinde, yani California Streaming’de yeniledi.

Herkes için sürpriz olan bu tanıtımda, yeni gelen cihaz hakkında dikkat çekici özellikler de gün yüzüne çıkmış oldu. Yeni iPad Mini, önceki nesle göre %40 daha hızlı işlemci ve %80 daha hızlı GPU sağlayan yeni Apple A15 Bionic yonga setini içeriyor.

Ancak, yenilemenin gelmesi için geçen süre göz önüne alındığında, bu beklenen bir gelişmedir. Apple, yeni iPad Mini’nin en iyi Chromebook’lardan 3 kat, en üst düzey Android tabletlerden 6 kat daha hızlı olduğunu ileri sürdü.

iPad Mini Teknik Özellikleri

Apple iPad MiniTeknik Özellikler
Yonga SetiA15 Bionic
Ekran8.3 inç Liquid Retina
Bağlantı5G, eSIM, USB-C, WiFi 6
Ön Kamera12 MP Ultra geniş açılı
Arka Kamera12MP (Sabit Odak, True Tone LED, Geliştirilmiş Smart HDR)
Diğer Özellikleri2. nesil Apple Pencil desteği, Face ID desteği yok
Fiyat499 Dolar
Apple iPad Mini Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Artık iPad, önceki nesil ile aynı kompakt 8,3 inçlik bir Liquid retina ekrana sahip. Ekranın ince çerçeveleri vardır ve cihazın kilidini açmak için Touch ID‘yi kullanır. Kamera bölümünde, iPad Mini’nin ön tarafında yeni bir Ultra geniş özellikli lens içeriyor.

En küçük iPad’de ayrıca yatay hoparlörler, Type-C bağlantı noktası, WiFi 6 ve 5G bağlantılarına sahip. Type-C bağlantı noktası ayrıca iPad Mini’de 20 watt’lık hızlı şarj sağlıyor. Apple ayrıca Apple Pencil 2 desteğini ekledi ve çoklu renk seçenekleriyle yeni bir adım attı.

64 GB dahili depolama alanıyla gelen GPS modeli için iPad Mini Fiyatı 499 dolardan başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir