Tarih:Nisan 20, 2024

Apple Event 2021 ile Gelmesi Beklenen Ürünler

Apple'ın 2021 etkinliğinde tanıtılması beklenilen ürünleri sizler için derledik...

Apple Event 2021 ile Gelmesi Beklenen Ürünler

Apple Event 2021 ile gelmesi beklenen ürünler hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Apple‘ın yıllık olarak gerçekleştirdiği Apple Event 2021 etkinliğinin başlamasına sadece birkaç günlük süre kaldı. Bu yıl ki etkinliğin tam ismi California Streaming Apple Event 2021 olarak geçiyor. İsminde çeşitli anlamlar gizli olan bu etkinlikte beklentiler oldukça yüksek. Çünkü önceki yapılan etkinliklerin isimlerin dikkat çeken unsuru kısmen tahmin edebiliyorduk.

Örneğin “One More Thing” etkinliği M1 çipini tanıtarak bir ilke imza atmasına olanak sağladı. Buna ek olarak “Spring Loaded” etkinliği, bahar temalı bir iPhone rengi ve renkli M1 iMac serisini getirdi.

Bunu temel alarak, muhtemelen yeni bir akış ilgili bir olay söz konusu diyebiliriz. iPhone 13 söylentilerinin yarattığı bazı şaşırtıcı beklentiler var. Dünya iPhone’u ararken, Apple yaratıcı bir şekilde başka bir ürünü getiriyor olabilir.

Mark Gurman ayrıca iPad ve MacBook Pro için ayrı bir etkinlik olacağını tweetledi. Bu, tamamen iPhone 13 ve Apple Watch Series 7 ile ilgili olacak. Salı günkü California Streaming Apple Etkinliğinden ne beklendiğini kimse bilmiyor. Ancak sizler için söylentileri bir araya getirdik.

Apple iPhone 13 Söylentileri

Apple Event 2021 ile gelmesi beklenen ürünler arasında muhtemelen Apple iPhone 13 en çok bekleneni. İnternet, iPhone 13 söylentileri ile doldu, taştı. Bu yıl Apple, iPhone’a daha küçük bir çentik, 120 Hz ekran ve ProRez kamera ile gelebilir. Ayrıca mobil sinyal olmadan acil telefon görüşmelerini etkinleştirmesi bekleniyor.

Donanım olarak, iPhone 13 yaklaşmakta olan Apple A15 Bionic çipini içerebilir. İlk sızıntılara göre GPU çekirdek sayısı aynı kalacak. Çip, önceki nesil gibi 6 çekirdekli bir GPU’ya sahip olacak. Apple’ın güç çekirdeklerini ve güç verimli çekirdekleri dengeleme biçiminde büyük bir fark olacağı bildirildi. Bunun nedeni, bir iPhone’un ilk kez değişken bir yenileme hızı ekranı ve ProRes kameraları içermesi bekleniyor.

Apple Event 2021 ile Gelmesi Beklenen Ürünler

iPhone 13 ile ilgili daha önce ele aldığımız başka sızıntılar da var. Ancak, yukarıda belirtilenler en büyük beklentiler olarak sıralanabilir. iPhone 13 ile ilgili en son söylentilerden biri de “California Streaming”deki “streaming” ile ilgili olabilir. Bir AppleInsider raporu, yaklaşmakta olan iPhone’un 1 TB depolama seçeneğine sahip olacağını söylüyor.

Rapor, bu yılki iPhone serisinin 128GB’tan başlayacağını ve bu da artık 64GB’lık varyantların olmayacağı anlamına geliyor. Ancak 1 TB modelinin premium olarak sunulması bekleniyor. Böylece iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, serilerine 1 TB depolama alanı ekleyebilir.

Bu değişikliklerin yanı sıra iPhone 12 serisine benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Lightning bağlantı noktasının da bu sefer kalması muhtemel ve bir güç düğmesi veya ekran altı parmak izi sensörü olasılığı yok gibi görünüyor.

Apple Watch 7 ve iPad Sızıntıları

Kuo tarafından yayınlanan notta ayrıca Apple Watch Series 7 gönderilerinde bir gecikme olabileceği de söz konusu. Buna karşılık Apple Event 2021 ile gelmesi beklenen ürünler arasında akıllı saatin ilgi odağı olması bekleniyor. Saat, Watch 6’dan farklı olarak yeni bir çip, farklı renkler, saat temaları ve genel bir tasarım alabilir.

Tanıtılması beklenen diğer ürünler arasındaki iPad ve iPad Mini‘nin yeni bir çip ile birlikte bir tasarım yenilemesi alması bekleniyor. Bu yeniden tasarım, iPad ve iPad Mini’yi en yeni iPad Air ve M1 iPad Professionals ile aynı seviyeye getirebilir.

AirPods 3 Sızıntıları

iPhone 13’ün yanı sıra AirPods 3 de oldukça ses getirecek ürünler arasında. AirPods 3’te daha kısa gövdeli yeni bir tasarım ve yeni bir çip olması muhtemel. Ayrıca Cupertino devinin AirPod’ların plastik yapısını bazı geri dönüştürülebilir malzemelerle değiştirme olasılığı da mevcut.

Apple Event 2021 ile Gelmesi Beklenen Ürünler

Apple TV ile Gelmesi Beklenen Yeni Özellikler

WWDC 2020’ye kadar Apple TV’nin etkinlikleri izlemek için özel bir etkinlik planlaması vardı. Artık etkinlikte Apple TV’nin de yayınlanması için özel bir bölümü olacak. Şirketin iPhone depolama alanını 1 TB’a çıkardığını varsayarsak, yeni “streaming” etkinliğinde Apple TV’ye yeni bir özellik ekleyebilir.

Apple Event 2021 ile Gelmesi Beklenen Ürünler

Peki gelmesi beklenen başka hangi ürünler var? Bunlar hakkında daha fazla bilgi almak için bizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir